Комунальний заклад

«Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр»

Чернігівської обласної ради

67-ій річниці визволення України від гітлерівської навали присвячується

   Шановні відвідувачі та користувачі нашого сайту! Нам дуже приємно, що Ви цікавитеся нашою роботою. Ми намагаємось постійно додавати цікаву і корисну інформацію, яка є, якоюсь мірою, ексклюзивною і не всім доступною.
   Наразі ми розпочинаємо викладати на сайті порайонні поіменні списки полеглих в роки Великої Вітчизняної війни на території Чернігівської області воїнів, партизанів та підпільників, знайомити Вас з нашим науково-пошуковим доробком «Їх пам’ятає Чернігівщина».
   Ідея публікації поіменних списків воїнів, що загинули, ціною свого життя визволяючи наш край, не нова. В 90-их рр. минулого століття в нашій області була видана серія книг «Их помнит Черниговщина», що містила відомості про воїнів-визволителів, система пошуку якої була сформована за принципом розміщення персоналій по місцю призову до лав армії з регіонів колишнього Радянського Союзу. Але ця серія мала свої недоліки, тому, що опубліковані списки для користування в межах нашої області були незручними і не ідентифікувалися за місцем поховання, що було вкрай важливим для пошуку. Тому, відповідаючи на соціальний запит суспільства, працівники Пошукового агентства доповнили, уточнили, переробили вищезгадані відомості і пропонують їх Вашій увазі.
   Коротенько познайомимо Вас з історією створення поіменних списків. Протягом понад 30 років грандіозну роботу по розшуку інформації про полеглих, тих, хто склав голову захищаючи і визволяючи Чернігівщину, здійснював відомий на всьому пострадянському просторі пошуковець, керівник робочої групи по створенню «Книги Пам’яті Чернігівської області» Володимир Денисович Драгунов.
   Після закінчення служби в армії Володимир Денисович – ветеран війни, полковник у відставці, кавалер чотирьох бойових орденів, оселився в Чернігові. Буваючи в різних місцях нашої області, він несподівано для себе зіткнувся з тим, що майже всі могили полеглих радянських воїнів, як періоду оборонних боїв на Чернігівщині 1941 року, так і визвольних боїв 1943 року, безіменні. Його це дуже неприємно вразило, і з того часу він вирішив присвятити своє життя встановленню історичної справедливості, а саме – пошуку і встановленню імен загиблих, тих, хто боронив наш Чернігівський край.
   Завдяки Драгунову було встановлено понад 20 тис. персоналій воїнів, партизанів і підпільників, що загинули під час бойових дій і померли від тяжких ран у шпиталях на території Чернігівської області. Результат цієї титанічної праці Володимира Денисовича був оприлюднений у 1993 – 1994 роках в Чернігові 5-томним виданням під назвою «Их помнит Черниговщина», про яку ми вже розповідали, але, на жаль, дуже невеликим тиражем, по 1-ій тисячі примірників кожної книги. До першої книги увійшли імена військовослужбовців, призваних з України, а далі з усіх республік Радянського Союзу в алфавітному порядку. Книга друга продовжує першу і закінчується списком призваних військкоматами Російської федерації, а саме, міст Москва, Ленінград. Всі наступні три томи продовжують списки по РРФСР.
   Поіменні списки, які ми пропонуємо вашій увазі, сформовані таким чином: прізвища надані в алфавітному порядку з датами та місцями народження та смерті, військовими званнями, номерами військових частин, в яких вони проходили службу та лікування, але за пріоритетним критерієм місця поховання по районах нашої області. Райони ідуть в алфавітному порядку. Починаємо з міста Чернігів, Бахмацького та Бобровицького р-нів і т. д.
   Тобто, можна вважати, що запропоновані Вашій увазі поіменні списки – це нова редакція книги «Их помни Черниговщина», вірніше, її змінена і доповнена електронна версія. Для чого це робиться, спитаєте Ви? По-перше, в процесі роботи колективу Пошукового агентства були виявлені імена воїнів, що загинули, але не увійшли до друкованої версії книги. По-друге, для того, щоб зручніше було розшукати місце поховання людини, яка Вас зацікавила. По-третє, завдяки технічному прогресу – існуванню інтернету, користувачі всесвітньої мережі отримали можливість просто і швидко отримати будь-яку інформацію, в тому числі і запропоновану нами. З досвіду роботи ми знаємо, що і сьогодні багато людей цікавляться відомостями про своїх родичів, які загинули на війні.. До нас в Агентство постійно звертаються такі люди, приходять, пишуть та телефонують.
   Сподіваємось, що після оприлюднення нами поіменних списків кількість людей, охоплених інформацією, набагато збільшиться.
   І, наостанок, попереджаємо, що поіменні списки подаються російською мовою. Це зроблено не випадково. По-перше, щоб не припускатись зайвих помилок у прізвищах, іменах та по-батькові при перекладі українською мовою. По-друге, через те, що інші електронні бази такі як, наприклад, зведена електронна база даних «Меморіалу» ЦАМО або «Саксонські меморіали» теж викладаються російською мовою. Таким чином Ви уникнете зайвої плутанини під час пошуку.
   Для Вашої зручності під час пошуку ми надаємо перелік скорочень військових частин, які застосовані в наших поіменних списках, і які загальноприйняті у військовому діловодстві на всьому пострадянському просторі.
   Від всього серця бажаємо Вам успіхів у пошуках!
   Колектив Пошукового агентства.


Завантажити поіменні списки м. Чернігів

Завантажити поіменні списки Бахмацького району

Завантажити поіменні списки Бобровицького району

Завантажити поіменні списки Борзнянського району

Завантажити поіменні списки Варвинського району

Завантажити поіменні списки Городнянського району

Завантажити поіменні списки Ічнянського району

Завантажити поіменні списки Козелецького району

Завантажити поіменні списки Коропського району

Завантажити поіменні списки Куликівського району

Завантажити поіменні списки Менського району

Завантажити поіменні списки м. Ніжин

Завантажити поіменні списки Носівського району


Кiлькiсть вiдвiдувачiв счетчик посещений