Комунальний заклад

«Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр»

Чернігівської обласної ради

Радянсько-фінська війна 1939-1940 рр.

   Минуло вже два десятиліття як розпався Радянський Союз, але процес переосмислення радянського періоду історії країн пострадянського простору лише набирає обертів.
   Радянська ідеологічна машина працювала таким чином, що невигідні факти внутрішньої і зовнішньої політики подавалися неправдиво, були фальсифіковані, або, взагалі, замовчувались. Вітчизняна історична наука була одним із інструментів цієї ідеологічної системи і тому події радянсько-фінської війни до останнього часу були маловідомі як широкому загалу, так і фахівцям-історикам, які не мали вільного доступу до документів відповідного періоду.
   Наразі ситуація змінилась і у багатьох наших співвітчизників з'явилось багато можливостей дізнатись правду про будь-які історичні події з джерел, що стали більше доступними.
   Давайте коротко пригадаємо про причини, хід подій, наслідки однієї з таких війн маловідомих нам і дотепер. Історія радянсько-фінських відносин складалась досить складно. Про радянсько-фінську війну 1939-1940 рр. в колишньому СРСР не говорили з багатьох причин. Однією з них є те, що війна з Фінляндією була безпосереднім наслідком пакту Молотова-Рібентропа, який зруйнував останні гальма в розв'язанні війни. Радянсько-фінська війна була невід’ємною частиною початкового етапу Другої світової війни. Якщо розділ Польщі, радянська пропаганда подавала як визволення західних українських і білоруських земель, то у випадку з Фінляндією пристойного аргументу не знайшлося. СРСР виступив у цій війні відвертим агресором, за що був виключений з Ліги Націй у грудні 1939 р. І нарешті, не любили говорити тому, що війна призвела до величезних втрат з радянського боку та в свою чергу, продемонструвала згуртованість фінського суспільства в захисті національного суверенітету.
   Як же виглядав мінімум радянських претензій до Фінляндії:
- оренда півострова Ханко, розташування на ньому радянської військово-морської бази;
- постійне перебування кораблів Балтійського флоту в затоці Лаппохайя;
- передача Радянському Союзу п'яти островів у Фінській затоці;
- перенесення кордону на Карельському перешийку на 20- 25 км на захід фінської території;
- передача СРСР східної частини півострова Рибачий;
- передача Фінляндії території площею 5567 кв. км в області Репола у Карелії;
- зобов'язання сторін не створювати нових оборонних споруд та демонтувати вже існуючі;
- заміна існуючого пакту про ненапад новим договором про дружбу, взаємодопомогу і співробітництво  .
   Таким чином, Фінляндія втрачала 2 761 кв. км своїх кращих сільськогосподарських земель, акваторію інтенсивного прибережного риболовства, а головне позбутися статусу нейтральної держави, якого вона притримувалась з 20-х років ХХ-го ст. Очевидно з Фінляндією мало б відбутись те, що відбулося з Естонією, Латвією та Литвою.
   Спроби фінської делегації апелювати до міжнародного права не брались до уваги. Додатковими аргументами на свою користь стало висунення Радянським Союзом у кінці жовтня 1939 р. на кордон з Фінляндією 25 дивізій. Після цього фінські дипломати, не діставши суттєвої міжнародної підтримки, почали згоджуватись на часткові поступки, але вони не влаштовували радянську сторону. 8 листопада Молотов заявив, що політики з своєю роботою не впорались, і тепер настав час воєнних дій. В радянських засобах масової інформації почалась кампанія проти «зарвавшихся белофинских авантюристов»  .
   Населення Фінляндії в 1939 р. складало 3,5 млн. осіб, відповідно армія мирного часу не перевищувала 35 тис. осіб. На її озброєнні було 60 легких танків і півтори сотні бойових літаків. Це було дуже мало у порівнянні з кількісними показниками радянської армії, керівники якої вважали, що надзвичайно легко переможуть фінські збройні сили.
   Наприкінці листопада 1939 р. на радянсько-фінському кордоні відбулося декілька провокацій: «невідомі» обстріляли радянські прикордонні частини. Внаслідок обстрілу, ніби то, загинуло кілька радянських солдатів. Ці інциденти стали приводом для початку війни. 29 листопада уряд СРСР розірвав договір про ненапад з Фінляндією, а наступного дня о 8-й годині ранку радянська армія перейшла в наступ. Проти Фінляндії було кинуто понад 400 тис. бійців і командирів РСЧА, біля 1,5 тис. танків, 1,5 тис. гармат, 1,2 тис. літаків. Дії сухопутних військ підтримували кораблі Балтійського та Північного флотів, що значно перевищувало потенціал фінських збройних сил. Військові дії розгорнулись практично по всьому радянсько-фінському кордону, який мав протяжність 1 200 км  .
   Головний театр військових дій розгорнувся на Карельському перешийку. Атаки радянських військ супроводжувались потужним артилерійським супроводом, діями танків та авіації. Однак, планам командування Червоної Армії завершити війну за два тижні не судилося збутися. Фіни героїчно оборонялися. Тільки до 11 грудня частини 7-ї армії РСЧА змогла здолати передові фінські позиції. Наступ радянської армії виявився малоуспішним, різні роди військ погано взаємодіяли один з одним. Сильні морози і відсутність достатньої кількості доріг, лісова місцевість заважали маневреності погано підготовленої армії. Фіни навпаки організували маневрені невеликі загони, забезпечені лижами, які несподівано атакували ворога на марші і завдавали йому суттєвих ударів. Велику психологічну дію на радянських солдат мали ефективні дії фінських снайперів.
   Замість запланованого просування на 200-250 км Червоною Армією було подолано лише 50-70 км. До того ж, через нетривалий час. вони потрапили на укріплення лінії Манергейма. Це була потужна фортифікаційна лінія оборони, яку Фінляндія спромоглася побудувати за 10 попередніх років. Лінія являла собою три смуги укріплень на просторі довжиною біля 135 км і глибиною до 90 км. Вона перетинала Карельський перешийок від Фінської затоки до Ладозького озера. В склад лінії входило майже п'ять тисяч оборонних об'єктів. Під Сумма по фінських позиціях було випущено близько 150 тисяч снарядів. Радянська авіація за один тільки день (17 грудня) скинула на ворожу територію 15 тисяч авіабомб. Але й це не дало бажаних результатів. Втрати Червоної Армії були дуже великими, лише в грудні загальні втрати становили майже 70 тис. Радянському військовому керівництву довелося терміново зміцнювати сили свого угруповання, міняти командуючих армій. На початку 1940 р. на Карельський перешийок прибуло поповнення у складі 13 стрілецьких дивізій. Загалом до початку другого наступу у війні проти Фінляндії було задіяно 1,3 млн солдат і офіцерів, 1,5 тис. танків, 3,5 тис. гармат, 2,7 тис. літаків. Лише 11 лютого 1940 р. Червона Армія змогла перейти у рішучий наступ, неймовірними зусиллями і героїзмом солдат лінія Манергейма була прорвана  .
   До березня 1940 року фінський уряд вичерпав мобілізаційні ресурси своєї країни і усвідомив, що, зовнішньої військової допомоги, окрім добровольців, Фінляндія від союзників не отримає. За цих умов стримати наступ Червоної Армії було неможливо. Виникла загроза повного захвату країни, за яким не важко було собі уявити сценарій включення Фінляндії до складу СРСР.
   Тому, уряд Фінляндії виступив з пропозицією почати мирні переговори. 7 березня в Москву прибула фінська делегація, а уже через п'ять днів був підписаний мирний договір. Його умови передбачали:
   1. Перехід до СРСР Карельского перешийка, міст Выборгу та Сортавала, ряду островів у Фінській затоці, частини півостровів Рибачого і Середнього. У межах СРСР повністю опинилось Ладозьке озеро.
   2. СРСР отримав в оренду на 30 років частину півострова Ханко (Гангут) для будівництва там воєнно-морської бази  .
   Радянсько-фінська війна тривала всього 105 днів. За цей час Радянський Союз втратив 126 875 військовослужбовців. Загальні втрати у фінських військах за час війни були вдвічі менші — 67 тис. осіб. У війні брали участь дві дивізії, які комплектувались в Україні. Це 44-та та 70-та стрілецькі дивізії  . Перша з них потрапила в оточення і майже вся загинула, намагаючись вирватись з ворожого кільця. Але й ті, хто вирвався, були піддані військово-польовому суду. Командир дивізії, начальник штабу, начальник політвідділу, комісар були розстріляні. Загалом репресій зазнали кілька тисяч учасників цієї війни. Повчально, що фінська сторона впорядкувала могили загиблих радянських бійців. У місті Суомуссалмі встановлено монумент воїнам 44-ї дивізії.
   Фінська війна показала недостатню підготовку керівництва радянської армії до ведення масштабних військових операцій. Великі втрати та неефективність ведення військових операцій Червоною Армією схилили Гітлера до плану блискавичної війни проти СРСР.
   Зважаючи на те, що тема радянсько-фінських відносин до останнього часу не досить досліджена і різні джерела й довідники надають доволі різнобічну інформацію як про учасників бойових дій, так і полеглих в снігах Суомі.
   Чернігівська область теж зазнала втрат у цій війні. За відомостями, які знаходяться в Поточному архіві Пошукового агентства по створенню науково-документальних серіалів «Книга Пам’яті» та «Реабілітовані історією» на фронтах радянсько-фінської війни в лавах Червоної Армії воювали тисячі наших земляків, а загинули і поховані на чужині 269 осіб  . Відомо, що дев’ятеро чернігівчан за мужність і відвагу були нагороджені «Золотою Зіркою» Героя Радянського Союзу. Це Брагинець Микола Григорович, Дудко Федір Михайлович (посмертно), Кирпонос Михайло Петрович, Кулик Опанас Трофимович, Нетреба Василь Гаврилович, Радус Федір Никифорович, Руденок Яків Федорович, Ткаченко Андрій Григорович, Шевенок Демид Якович.
   Пропонуємо Вашій увазі мартиролог військовослужбовців, загиблих, померлих від ран і тих, які пропали безвісті у фінській війні, що були призвані з території  Чернігівської області складений на основі інформації, що міститься у поточному архіві Пошукового агентства.
   Авраменко Степан Петрович, с. Малійки, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Агієнко (Огієнко) Іван Мойсейович, 1902 р. н., смт Михайло-Коцюбинське, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 05.03.1940 р.
   Акуленко Іван Михайлович, 1908 р. н., с. Мньов, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Апецко Михайло Якович, 1907 р. н., с. Кучинівка, Щорський р-н, українець, рядовий. Загинув 28.01.1940 р.
   Баран Сергій Євтухович, 1914 р. н., с. Олбин, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 28.11.1939 р.
   Белоусько Федір Андрійович, с. Одинці, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 12.1939 р.
   Берлог Михайло Іванович, 1912 р. н., с. Короп’є, Козелецький р-н, рядовий. Загинув 07.03.1940 р.
   Бивалькевич Василь Кузьмич, 1918 р. н., с. Боханів, Варвинський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Биковець Микола Павлович, 1913 р. н. , м. Чернігів, українець, рядовий. Загинув 28.02.1940 р.
   Биховець Микола Свиридович, с. Тамарівка, Ріпкинський р-н, рядовий. Загинув 15.02.1940 р.
  Більда Василь Григорович, с. Голінка, Бахмацький р-н, українець, молодший лейтенант. Загинув 14.03.1940 р. Похований у с. Інкля, Фінляндія.
   Боголєй Андрій Пилипович, с. Косачівка, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув 13.02.1940 р.
   Борода Павло Опанасович, 1921 р. н., с. Подище, Прилуцький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Борщ Трохим Дмитрович, 1903 р. н., смт Михайло-Коцюбинське, Чернігівський р-н, рядовий. Загинув 07.03.1940 р.
   Бреус Данило Онисимович, 1900 р. н., с. Юхнове, Новгород-Сіверський р-н, українець, рядовий. Загинув 01.1940 р.
   Бригинець Трохим Гаврилович, 1908 р. н., с. Ковпита, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Брика Василь Пилипович, 1908 р. н., с. Кархівка, Чернігівський р-н, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 03.1940 р. Похований у братській могилі № 11 в районі на півд. схід від озера Койву-Ярві.
   Будьонний Павло Васильович (Самійлович), с. Смолин, Чернігівський р-н, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 6.03.1940 р.
   Булавко Павло Осипович, с. Березна, Менський р-н, українець, рядовий, 145 сп. Загинув 27.02.1940 р. Похований у с. Матіна, Ленінградська обл.
   Вакуленко Петро Данилович, 1913 р. н., с. Лебединці, Срібнянський р-н, українець, рядовий, 28 сп 75 сд. Пропав без вісті 27.01.1940 р.
   Ващенко Іван Опанасович, 1911 р. н., с. Кислі, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Велигорський Макар Васильович, с. Велика Вісь, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 14.02.1940 р.
   Високос Михайло Никифорович, 1910 р. н., с. Куликівка, Городнянський р-н, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Воєдило Тимофій Петрович, 1902 р. н., с. Бихальцохівка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Войтенко Петро Сергійович, с. Адамівка, Борзнянський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Войтищенко Степан Зосимович (Іванович), 1914 р. н., с. Олександрівка, Ріпкинський, р-н, українець, рядовий. Загинув 03.03.1940 р.
   Волк Микита Андрійович, с. Масалаївка, Сосницький р-н, українець, рядовий. Загинув 11.02.1940 р. Похований біля оз. Хашвялагден-Ярви.
   Вольницький Петро Єгорович, с. Забілівщина, Борзнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті.
   Воробей Володимир Антонович, 1901 р. н., с. Андріївка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 03.1940 р.
   Воробей Дмитро Пилипович, 1917 р. н., с. Городище, Бахмацький р-н, українець, старшина. Загинув 22.02.1940 р.
   Ворона Єфрем Павлович, 1912 р. н., с. Білорічиця, Прилуцький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Ворона Микола Омелянович, смт Ховми, Борзнянський р-н, українець, рядовий. Загинув 15.11.1940 р.
   Ворох Іван Трохимович, 1908 р. н., с. Пакуль, Чернігівський р-н, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 8.03.1940 р. Похований у братській могилі № 1 на схід від смт Нятяоя біля р. Коллас-Йокі.
   Ворох Степан Антонович, с. Ведильці, Чернігівський р-н, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 6.03.1940 р. Похований у братській могилі № 5 на захід від оз. Койву-Ярві.
   Гавриленко Степан Дем’янович, 1914 р. н., с. Синютин, Сосницький р-н, українець, рядовий, 257 сп 7сд. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Галенок Митрофан Сергійович, 1904 р. н., с. Мохнатин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Ганеча Никифор Микитович, 1915 р. н., с. Білорічиця, Прилуцький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Гануленко Іван Ісакович, с. Білошицька Слобода, Корюківський р-н, рядовий, штаб погранвійськ Карельського фронту. Загинув 12.03.1940 р.
   Гаркуша Федосій Тимофійович, 1914 (1913) р. н., с. Пакуль, Чернігівський р-н, рядовий, 358 сп 164 сд. Помер від ран у 140 окр. медсанбаті 8.03.1940 р.
   Гломозда Іван Максимович, с. Голубичі, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 05.03.1940 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Глущенко Федір Миколайович, м. Корюківка, Корюківський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Голуб Василь Васильович, 1914 р. н., с. Знам’янка, Прилуцький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Голубенко Яків Микитович, с. Буди, Ічнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Голубовський Констянтин Федорович, 1916 р. н., м. Новгород-Сіверський, українець, сержант. Загинув 02.1940 р.
   Гоман Трохим Михайлович, 1917 р. н., с. Клевин, Новгород-Сіверський р-н, українець, сержант. Пропав без вісті 01.1940 р.
   Горелий Павло Опанасович, 1907 р. н., с. Косачівка, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Горицький Кузьма Омелянович, 1912 р. н., с. Горностаївка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Гребеник Григорій Степанович, 1905 р. н., с. Кархівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 11.03.1940 р.
   Грей Микола Стефанович, с. Крехаїв, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Грецький Михайло Карпович, 1914 р. н., с. Задеріївка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 27.02.1940 р.
   Гриценко Михайло Федорович, 1907 р. н., с. Крехаїв, Козелецький р-н. українець, рядовий. Загинув 12.02.1940 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Гулий Микола Мойсеєвич, 1915 р. н., с. Виповзів, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Гуляницький Іван Федорович, 1915 р. н., с. Савин, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Гусаченко Юрій Прокопович, 1905 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Давиденко Гнат Максимович, 1914 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, старшина. Загинув 03.03.1940 р.
   Давиденко Сергій Пилипович, 1906 р. н., с. Чемер, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Даниленко Гнат Максимович, 1914 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, старшина. Загинув 03.03.1940 р.
   Даниленко Федір Максимович, 1905 (1914) р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 06.03.1940 р.
   Данич Яків Васильович, 1906 р. н., с. Даничі, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Двойжон Григорій Денисович, 1905 р. н., смт Михайло-Коцюбинське, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Дейнеко Павло Антонович, 1904 р. н., смт Михайло-Коцюбинське, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Денисенко Феодосій Герасимович, 1918 р. н., с. Жадове, Семенівський р-н, українець, сержант. Пропав без вісті 03.1940р.
   Дергун Дмитро Юхимович, 1919 р. н., с. Конятин, Сосницький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Джола Микола Іванович, 1911 р. н., с. Кратинь, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 18.02.1940 р.
   Джола Олексій Іванович, 1917 р. н., с. Кратинь, Ріпкинський р-н, українець, рядовий, 257 сп 7 сд. Загинув 02.1940 р. Похований у Карелії.
   Дзюба Захар Тимофійович, 1913 р. н., с. Скрипчин, Козелецький р-н, українець, рядовий, 257 сп 7 сд. Помер 17.06.1940 р. Похований у м. Санкт-Петербург.
   Дідок Олексій Іванович, 1912 р. н., с. Косачівка, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Дмитренко Єрмолай Омелянович, 1902 р. н., м. Чернігів, українець, рядовий. Пропав без вісті у березні 1940 р.
   Доценко Семен Кузьмич, 1905 р. н., с. Нічогівка, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Дрозд Іван Савелійович, 1904 р. н., с. Мньов, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Дубинський Хаїм Соломонович, 1918 р. н., м. Ніжин, єврей, лейтенант, 284 сп 86 сд. Загинув 06.03.1940 р.
   Жабинський Іван Парфенович, 1912 р. н., с. Рябці, Чернігівський р-н, українець, рядовий 257 сп 7 сд. Загинув 28.02.1940 р.
  Жук Павло Максимович, 1916 р. н., с. Дащенки, Варвинський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Завада Михайло Петрович, 1916 р. н., с. Мала Дівиця, Прилуцький р-н, українець, старший сержант, 184 сп. Загинув у 1940 р.
   Зарецький Володимир Вакулович, 1917 р. н., с. Верхолісся, Корюківський р-н, українець, рядовий. Загинув 19.02.1940 р.
   Здаровець Прокіп Миронович, с. Козилівка, Корюківський р-н, українець, рядовий. Загинув 02.02.1940 р.
   Іващенко Дмитро Дмитрович, 1913 р. н., с. Великий Зліїв, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р. Похований у Карелії.
   Ісаєнко Андрій Опанасович, 1914 р. н., с. Піски, Бобровицький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939р.
   Ісаков Павло Іванович, смт Понорниця, Корюківський р-н, українець, рядовий. Помер 11.03.1940 р. Похований у м. Санкт-Петербург.
   Ісаченко Єгор Іванович, 1912 р. н., с. Високінь, Ріпкинський р-н, українець, рядовий, 257 сп 7 сд. Загинув 27.02.1940 р.
   Ісаченко Михайло Онуфрійович, 1909 р. н., с. Змітнів, Сосницький р-н, українець, рядовий, 41 особ. батальйон. Загинув 24.02.1940 р.
   Ітченко Андрій Акимович, 1916 р. н., с. Митченки, Бахмацький р-н, українець, рядовий. Загинув 12.02.1940 р.
   Йовенко Микола Якович, с. Синютин, Сосницький р-н, українець, рядовий. Загинув 11.03.1940 р. Похований у м. Виборг.
   Каіка Іван Харитонович, 1906 р. н., с. Лісові Сорочинці, Прилуцький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 25.04.1940 р.
   Каіка Петро Кузьмич, 1912 р. н., с. Лісові Сорочинці, Прилуцький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р. Похований у м. Санкт-Петербург.
   Калашник Олексій Йосипович, 1911 р. н., с. Іваниця, Ічнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Калита Мамон Федорович, с. Ковпита, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 12.1939р.
   Калініченко Прокіп Йосипович, 1908 р. н., с. Савинці, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Помер 04.03.1940 р.
   Кардаш Іван Васильович, 1910 р. н., с. Богдани, Варвинський р-н, українець, рядовий, 28 сп 75 сд. Загинув 01.1940 р. Похований у м. Петрозаводськ, Карелія.
   Карпенко Василь Матвійович, 1907 р. н., с. Білошапки, Прилуцький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 12.1940 р.
   Карпенко Іван Кирилович, 1915 р. н., с. Короп’є, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Карташ Іван Микитович, 1913 р. н., с. Синютин, Сосницький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Киридон Степан Олександрович, 1900 р. н., с. Андріївка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 25.01.1940 р.
   Кирик Савва Іванович, 1919 р. н., с. Надинівка, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув 20.02.1940 р.
   Кирин Микола Терентійович, 1919 р. н., с. Підлісне, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув 09.03.1940 р. Похований у п. Комера, Виборзький р-н, Ленінградська обл.
   Кислий Іван Миронович, 1910 р. н., с. Савинці, Срібнянський р-н, українець, рядовий, 286 сп 75 сд. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Кислий Микола Іванович, с. Гнатівка, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Помер 27.01.1940 р.
   Клименок Нечипір Наумович, 1918 р. н., с. Кархівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Коваленко Василь Федорович, 1909 р. н., с. Вовчок, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Коваленко Захар Герасимович, м. Чернігів (с. Півці, Чернігівський р-н), українець, рядовий, 194 сп. Загинув 21.01.1940 р.
   Коваленко Степан Никандрович, 1911 р. н., с. Іванківці, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Загинув 11.02.1940 р.
   Коваль Іван Антонович, 1908 р. н., с. Лемешівка, Городнянський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Ковшун Антон Малахович, смт Ріпки, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 07.03.1940 р.
   Ковшун Семен Максимович, смт Ріпки, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 15.11.1940 р.
   Кожедуб Іван Степанович, 1919 р. н., с. Киїнка, Чернігівський р-н, рядовий, 459 сп 92 сд. Загинув 12.03.1940 р. Похований у братській могилі № 3 на о. Ворі-Саарі.
   Коломієць Денис Тарасович,с.Андріївка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 24.01.1940 р.
   Коломієць Дмитро Миронович, 1907 р. н., с. Тарасів, Козелецький р-н, українець, лейтенант. Загинув 23.02.1940р.
   Колосок Василь Леонович, с. Жадове, Семенівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 28.02.1940 р.
   Комар Павло Макарович, 1919 р. н., с. Хотіївка, Корюківський (Семенівський) р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 02.1940 р.
   Коновал Семен Іванович, 1905 р. н., с. Підлісне, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Концевой Євдоким Наумович, с. Перелюб, Корюківський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Конюша Іван Дмитрович, 1904 (1905) р. н., с. Пакуль, Чернігівський р-н, рядовий, 358 сп 164 сд. Помер від ран 13.03.1940 р.
   Копил Іван Юхимович, 1911 р. н., с. Вовчок, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 11.1940 р.
   Корзун Іван Іванович, 1914 (1916) р. н., с. Ведильці, Чернігівський р-н, молодший командир. Помер від ран 11.04.1940 р.
   Корінь Михайло Михейович, 1914 р. н., с. Мохначі, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Костін Петро Юхимович, 1918 р. н., с. Жадове, Семенівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 15.03.1940 р.
   Кравченко Василь Кирилович, с.Сивки, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 10.03.1940 р.
   Кравченко Григорій Степанович, 1913 р. н., с. Побочіївка, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 14.01.1940 р.
   Красковський Петро Акимович, с. Красківське, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 05.03.1940 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Красник Григорій Михайлович, 1912 р. н., с. Сираї, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув 03.03.1940 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Кривець Олександр Максимович, 1915 р. н., с. Савинці, Срібнянський р-н, українець, рядовий, 51 сд. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Кривоберець Микола Іванович, 1918 р. н., с. Комарівка, Борзнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Крук Феодосій Трохимович, 1915 р. н., с.Олишівка, Чернігівський р-н, рядовий. Загинув 12.02.1940 р.
   Кузьменко Данило Антонович, с.Гмирянка, Ічнянський р-н, українець, рядовий. Загинув 10.03.1940р.
   Купрієнко Володимир Іванович, 1908 р. н., с. Неданчичі, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Кухар Семен Пилипович, 1906 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у1939 р.
   Куц Роман Андрійович, с. Мньов, Чернігівський р-н, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 11.03.1940 р. Похований у братській могилі № 6 на захід від оз. Койву-Ярві.
    Лагутенко Григорій Онисимович, українець, рядовий, 316 сп. Загинув 22.02.1940 р.
   Левгун Федір Ничипорович, 1907 р. н., с. Тараса Шевченка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Левченко Назар Кондратійович, с. Мньов, Чернігівський р-н, українець, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 07.03.1940 р.
   Ленько Гнат Сидорович, 1904 р. н., с. Будище, Куликівський р-н, українець, рядовий. Загинув 12.03.1940 р.
   Леоненко Трохим Іванович, 1906 р. н., с. Андріївка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 11.03.1940 р.
   Литвин Степан Григорович, 1915 р. н., с. Погорільці, Семенівський р-н, росіянин, рядовий. Загинув 11.12.1939 р.
   Лобода Олександр Петрович, 1915 р. н., с. Суличівка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 20.02.1940 р. Похований у с. Машково, Виборзький р-н, Ленінградська обл.
   Луговський Федір Павлович, 1912 р. н., с. Терехівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 06.12.1939 р.
   Любенко Михайло Феофілович, 1920 р. н., с. Риків, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Лях Іван Парамонович, 1913 р.н.,с.Косачівка, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Мазур Павло Ничипорович, 1908 р. н., с. Петрушин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 02.1940 р.
   Маковка Микола Андрійович, м. Мена, Менський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.02.1940 р.
   Макоєд Євген Михайлович, 1912 р. н., с. Савинки, Корюківський р-н, українець, рядовий. Загинув 12.03.1940 р.
   Малахов Іван Юхимович, 1918 р. н., с. Макишин, Городнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Малий Федір Миколайович, 1916 р. н., с. Василева Гута, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 09.03.1940 р.
   Малишев Федір Тихонович, смт Ріпки, Ріпкинський р-н, росіянин, рядовий. Загинув 29.02.1940 р.
   Малько Михайло Іванович, 1909 р. н., с. Товкачівка, Прилуцький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Маркович Савелій Йосипович, 1910 р. н., с. Папірня, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 07.03.1940 р.
   Миронович Микола Миколайович, 1910 р. н., м. Чернігів, українець, ст. лейтенант, 1 апкбф. Загинув 03.02.1940 р.
   Михайленко Євстафій Пилипович, 1917 р. н., с. Убіжичі, Ріпкинський р-н, рядовий. Помер 13.05.1940 р. Похований у м. Санкт-Петербург.
    Михайличенко Яків Якович, 1916 р. н., с. Дащенки, Варвинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Міненок Андрій Гаврилович, 1907 р. н., с. Пльохів, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 05.03.1940 р.
   Мінко Михайло Андрійович, с. Домашлин, Корюківський р-н, українець, рядовий, 179 окр. розвід батальйон. Загинув 09.01.1941 р. Похований у с. Віланісмі, Фінляндія.
   Мойсеєнко Степан Терентійович, 1909 р. н., с. Мньов, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 07.03.1940 р.
   Мокрогуз Олексій Макарович, 1911 р. н., с. Комарівка, Ріпкинський, р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Мороз Степан Терентійович, 1914 р. н., с. Кроти, Прилуцький р-н, українець, рядовий, 257 сп 7 сд. Загинув 14.02.1940 р. Похований у Карелії.
   Науменко Іван Григорович, 1914 р. н., с. Дуболугівка, Ніжинський р-н, українець, сержант. Загинув 01.1940 р. Похований у с. Лімметі Карелія.
   Науменко Костянтин Іванович, с. Турівка, Корюківський р-н, українець, рядовий. Загинув 12.02.1940 р. Похований у с. Внись-Йоки.
   Нитченко Василь Йосипович, 1912 р. н., с. Количівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 17.02.1940 р.
   Новік Василь Іванович, 1917 р. н., с. Кусії, Городянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Носенко Іван Григорович, 1918 р. н., с. Дащенки, Варвинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Овчар Михайло Микитович, 1908 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, рядовий, 358 сп 161 сд. Загинув 10.03.1940 р. Похований у м. Суярви, Карелія.
   Оданим Микола Петрович, 1913 р. н., с. Данівка, Козелецький р-н, українець, молодший сержант, 233 сп 97 сд. Загинув 05.03.1940 р.
   Оніщенко (Онищенко) Андрій Дмитрович, с. Монастирище, Ічнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Оношко Микола Семенович, с. Нова Басань, Бобровицький р-н, українець, рядовий, 121 гсп. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Остапенко Іван Федорович, 1902 р. н., с. Вишневе, Ріпкинський р-н, українець, сержант. Пропав без вісті у 1940 р.
   Отрошко Андрій Васильович, 1907 р. н., с. Соколівка, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Отрошко Михайло Карпович, 1911 р. н., с. Савин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Охонько Василь Васильович, 1916 р. н., с. Плоске, Носівський р-н, українець, лейтенант, 364 сп 139 сд. Загинув 06.01.1940 р.
   Палєй Дмитро Григорович, 1904 р. н., с. Мньов, Чернігівський р-н, українець, молодший сержант. Загинув 07.03.1940 р.
   Парубець Микола Семенович, 1918 р. н., с. Галиця, Ніжинський р-н, українець, сержант, 213 сп 56 сд. Загинув 25.01.1940 р.
   Пархоменко Артем Леонтович, 1910 р. н., с. Пльохів, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 02.1940 р.
   Пархоменко Олексій Миколайович, с. Пльохів, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939(1940) р.
   Передня Юрій Ісакович, 1914 р. н., с. Сивки, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 10.03.1940 р.
   Пильник Іван Петрович, 1907 р. н., с. Ковпита, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03 1940 р.
   Письменний Микола Олексійович, 1908 р. н., с. Слабин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 23.01.1940 р.
   Півень Опанас Матвійович, 1910 р. н., с. Червоне Чернігівського р-ну, українець, рядовий. Загинув 11.03.1940 р.
   Плоский Іван Пилипович, 1919 р. н., с. Киїнка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 18.02.1940 р.
   Поклад Яків Наумович, 1911 р. н., с. Жеведь, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Полуян Василь Свиридович, 1910 р. н., смт Михайло-Кюцюбинське, Чернігівський р-н, українець, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 03.03.1940 р. Похований у с. Лайтола, Суоярський р-н, Карелія.
   Помаз Федір Іванович, с. Стара Гутка, Семенівський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Помазан Василь Сергійович, с. Монастирище, Ічнянський р-н, українець, політрук. Пропав без вісті 02.1941 р.
   Пономаренко Володимир Давидович, 1900 р. н., с. Кархівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 12.03.1940 р.
   Пономаренко Лук’ян Кирилович, 1898 р. н., с. Кархівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 12.1939 р.
   Пономаренко Федір Іванович, Ніжинський р-н, українець, олодший лейтенант. Загинув 13.03.1940 р.
   Попел Іван Макарович, 1903 р. н., с. Голубичі, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Попружний Василь Георгійович, 1903 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Потапенко Петро Дмитрович, с. Сивки, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 10.03.1940 р.
   Потапенко Петро Кирилович, 1907 р. н., с. Сивки, Чернігівський р-н, українець, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 08.03.1940 р.
   Потапович Григорій Адамович, 1914 р. н., с. Кам’янка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Потоцький Антон Михайлович, 1908 р. н., с. Петрушин, Чернігівський р-н, українець, рядовий, 257 сп 7 сд. Загинув 12.1939 р. Похований у м. Виборг, Леніградська обл.
   Пресич Василь Микитович, 1910 р. н., с. Іванківці, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Прицеп Тимофій Федорович, 1909 р. н., с. Косачівка, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув 12.1939 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Продоско Іван Федорович, м. Чернігів, українець, рядовий, 21 мсб. Помер 01.03.1940 р.
   Проценко Семен Митрофанович, 1918 р. н., с. Шабалинів, Коропський р-н, українець, рядовий. Загинув 05.03.1940 р.
   Пущенко Іван Іванович, с. Слобода, Чернігівський р-н, українець, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 11.03.1940 р.
   Радченко Олексій Миколайович, 1920 р. н., с. Івашківка, Городнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Рожковий Микола Прокопович (Іванович), 1909 р.н., українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1941 р.
   Руденок Олексій Васильович, 1905 р. н., с. Шибиринівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Руденок Сергій Пилипович, 1906 р. н., с. Ковпита, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 21.01.1940 р.
   Рябий Олексій Авер’янович, 1914 р. н., с. Кархівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 02.1940 р.
   Савенко Михайло Фомич, 1918 р. н., с. Суслівка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 13.02.1940 р.
   Савченко Костянтин Павлович, 1916 р. н., с. Вертіївка, Ніжинський р-н, українець, капітан. Пропав без вісті у 1940 р.
   Сапон Дмитро Микитович, смт Михайло-Коцюбинське, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Свербій Іван Никифорович, 1908 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Свириденко Григорій Зиновійович, с. Козилівка, Корюківський р-н, українець, рядовий, 283 сп 97 сд. Загинув 18.03.1940 р. Похований у с. Лайола, Суоярський р-н, Карелія.
   Свириденко Григорій Зиновійович, с. Стара Гутка, Семенівський р-н, українець, рядовий. Загинув 12.03.1940 р.
   Семиног Степан Аникейович, 1904 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Сергієнко Лука Іванович, 1912 р. н., с. Лави, Сосницький р-н, українець, рядовий. Загинув 15.02.1940 р.
   Силенко Антон Йосипович, 1913 р. н., с. Гриціївка, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті в 1940 р.
   Сирош Василь Данилович, 1909 р. н., с. Москалі, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 05.03.1940 р.
   Скоба Григорій Йосипович, 1913 р. н., с. Савин, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Скрипченко Терентій Омелянович, 1905 р. н., с. Андріївка, Чернігівський р-н, українець, сержант. Загинув 26.01.1940 р.
   Сливко Іван Семенович, 1905 р. н., с. Осьмаки, Менський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Соловей Олексій Григорович, смт Срібне, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Соловей Юхим Миколайович, смт Срібне, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Соловйов Семен Іванович, 1911 р. н., смт Добрянка, Ріпкинський р-н, росіянин, рядовий.
   Стрига Омелян Васильович, 1897 р. н., с. Булахів, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Сусло Петро Григорович, 1913 р. н., с. Вир, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув 05.03.1940 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Сусло Федір Никифорович, 1918 р. н., с. Чемер, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув 28.02.1940 р.
   Сухобок Іван Овдійович, с. Миколаївка, Семенівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 02.1940 р.
   Сушко Федір Гнатович, 1910 р. н., с. Синявка, Менський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
  Сущенко Сергій Олександрович, 1915 р. н., с. Тростянка, Борзнянський р-н, українець, рядовий. Загинув 01.1941 р.
   Тимошенко Микола Ілліч, 1915 р. н., с. Залісся, Городнянський р-н, українець, рядовий, 358 сп 164 сд. Загинув 06.03.1940 р.
   Тимченко Микола Антонович, 1915 р. н., с. Сокиринці, Срібнянський р-н, молодший сержант. Загинув 24.12.1939 р.
   Титаренко Федір Антонович, с. Довжик, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 12.1939 р.
   Титенко Михайло Михайлович, 1914 р. н., м. Корюківка, Корюківський р-н, українець, молодший сержант. Загинув 09.03.1940 р.
   Тищенко Ілля Паникарович, 1906 р. н., с. Рожнівка, Ічнянський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Тищенко Яків Наумович, 1918 р. н., с. Жадове, Семенівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 28.11.1940 р.
   Тополь Яків Олександрович, с. Тополі, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1940 р.
   Трикашний Євдоким Ілліч, с. Горбове, Куликівський р-н, українець, рядовий. Помер 29.02.1940 р.
   Труба Микола Іванович, 1912 р. н., с. Новоукраїнське, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Трутень Іван Романович, 1911 р. н., с. Підлісне, Козелецький р-н, українець, рядовий 100 сд. Пропав без вісті 11.1939 р.
   Трухан Петро Іванович, с. Халявин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 26.02.1940 р.
   Ус Андрій Якимович (Акимович), 1904 р. н., с. Кархівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Федорченко Іван Симонович, 1912 р. н., с. Павлівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 01.1940 р.
   Федченко Іван Федорович, 1917 р. н., с. Білошицька Слобода, Корюківський р-н, українець, молодший сержант, 81 сп. Загинув 11.01.1940 р. Похований у с. Юнцеранда, Фінляндія.
   Халявко Леонтій Гаврилович, с. Новий Білоус, Чернігівський р-н, українець, рядовий, 300 сп 7 сд. Загинув 23.02.1940 р. Похований у с. Хоумола Карелія.
   Хамідулін Микола, 1907 р. н., с. Новий Білоус, Чернігівський р-н, татар. Загинув 23.02.1940 р.
   Харченко Степан Вікторович, 1909 р. н., с. Макіївка, Носівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Ходченко Ілля Федорович, 1906 р. н., с. Савин, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув 12.1939 р.
   Холодняк Василь Онуфрійович, 1912 р. н., с. Полісся, Городнянський р-н, рядовий, 320 ап. Загинув 01.1940 р. Похований у селищі Перк-Ярви, Фінляндія.
   Хоменко Андрій Федорович, 1915 р. н., с. Гриціївка, Срібнянський р-н, українець, старший лейтенант, 383 сп 97 сд. Пропав без вісті у 1940 р.
    Хоменко Гаврило Микитович, 1905 р. н., с. Орлівка Куликівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті.
   Хоменко Григорій Ілліч, 1918 р. н., с. Якубівка, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 23.02.1940 р.
   Хоменко Ілля Іванович, с. Лебединці, Срібнянський р-н, українець, рядовий, 28 сп 75 сд. Пропав без вісті 27.01.1940 р.
   Хоменко Никандр Дмитрович, 1919 р. н., с. Бурківка, Ніжинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Хоменко Федір Єрмолайович, 1906 р. н., с. Смолин, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті 01.1940 р.
   Хорошок Герасим Петрович, 1902 р. н., смт Куликівка, Куликівський р-н, українець, рядовий. Загинув 12.03.1940 р. Похований у с. Ускина, Фінляндія.
   Хракун Григорій Іванович, 1915 р. н., смт Михайло-Коцюбинське, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 10.03.1940 р.
   Хропатий Іона Прокопович, 1910 р. н., с. Гнідинці, Варвинський р-н, українець, рядовий. Загинув 10.03.1940 р.
   Хропатий Сидор Петрович, 1900 р. н., с. Гнідинці, Варвинський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Царенок Нестор Михайлович, 1914 р. н., с. Пакуль, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Цибуля Леонід Іванович, с. Фастівці, Бахмацький р-н, українець, рядовий. Загинув 25.01.1940 р.
   Цимбал Дмитро Кирилович, с. Світличне, Варвинський р-н, українець, рядовий, 271 сп 4 сд. Пропав без вісті 12.1939 р.
   Чекан Іван Олексійович, 1912 р. н., с. Омбиш, Борзнянський р-н, українець, рядовий, 149 мсб. Помер 25.02.1940 р.
   Чернуха Микола Федорович, 1919 р. н., с. Грем’яч, Новгород-Сіверський р-н, українець, рядовий. Помер 12.03.1940 р.
   Чикаловець Григорій Лукич, 1907 р. н., с. Олбин, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Шаловка Микола Максимович, 1911 р. н., с. Короп’є, Козелецький р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Шевкун Микита Іванович, 1911 р. н., с. Горностаївка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий, 200 сп. Пропав без вісті 12.1939 р.
   Шибун Степан Сергійович, 1908 р. н., с. Плехтіївка, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1940 р.
   Шипка Петро Федотович, 1914 р. н., с. Хрещате, Козелецький р-н, українець, рядовий. Загинув у 1939 р.
   Шкляр Василь Костянтинович, с. Хатилова Гута, Чернігівський р-н, українець, молодший сержант. Помер 25.02.1940 р.
   Шкурко Григорій Михайлович, 1915 р. н., с. Серединка, Чернігівський р-н, українець, лейтенант. Загинув у 1940 р. Похований у м. Виборг, Ленінградська обл.
   Шульга Микита Васильович, с.Ковпита, Чернігівський р-н, українець,рядовий. Загинув 24.01.1940 р.
   Шупта Андрій Опанасович, 1908 р. н., с. Дащенки, Варвинський р-н, українець, рядовий, 364 сп 139 сд. Загинув 13.02.1940 р.
   Шупта Іван Опанасович, 1906 р. н., с. Дащенки, Варвинський р-н, українець, сержант, 184 сп. Загинув 01.1940 р. Похований у Карелії.
   Щерба Андрій Андрійович, 1909 р. н., с. Новоукраїнське, Ріпкинський р-н, українець, рядовий. Пропав без вісті у 1939 р.
   Яковенко Микола Савович, 1909 р. н., с. Савинці, Срібнянський р-н, українець, рядовий. Загинув 28.01.1940 р.
   Яковенко Павло Титович, 1911 р. н., с. Ведильці, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 11.03.1940 р.
   Якубець Петро Романович, 1908 р. н., с. Пакуль, Чернігівський р-н, українець, рядовий. Загинув 08.03.1940 р.
   Ясь Іван Михайлович, с.Сорокошичі, Козелецький р-н, українець,рядовий. Пропав без вісті 03.1940 р.
   Ященко Григорій Опанасович, 1902 [1904] р. н., с. Жеведь, Чернігівський р-н, українець, рядовий, 358 сп 60 сд. Загинув 26.01.1940 р.

 

   За матеріалами: http://wikipedia.org/wiki/Советско-финская война (1939-1940).
  

    Сподіваємось шановні читачі Вас зацікавить ця скорботна тема. Ми розуміємо, що на сьогодні процес створення мартирологу тільки розпочинається, тож будемо  Вам вдячні за розуміння та підтримку.

 

Ірина Цимбаленко
завідуючий відділом
по підготовці книги "Реабілітовані історією"Кiлькiсть вiдвiдувачiв счетчик посещений